Uwaga! Z dniem 28 kwietnia 2012 r. na mocy stosownej uchwały Zarządu Głównego PTTK w sprawie uchwalenia tekstów jednolitych w życie weszły poprawione i uaktualnione wersje regulaminów odznak turystyki kolarskiej: KOT, KOP, Szlakami zamków w Polsce, Szlakiem Wielkiej Wojny oraz rajdu kolarskiego dookoła Polski. Zniesiono limity wieku, zniwelowano zawiłości regulaminowe. Przy tej okazji ustalono jednolity wykaz obiektów krajoznawczych do KOT, sporządzono obowiązujący rowerzystów wykaz zamków w Polsce. Wykaz obiektów krajoznawczych publikujemy poniżej (zawiera 128 pozycji, bowiem uwzględnia pomniki historii z 2014 i 2015 r. oraz drewniane cerkwie wpisane na listę UNESCO w czerwcu 2013 r.)

 

 

Zdobywcy dużych KOT

 

 

 

Po bokach niniejszej tabelki prezentujemy plakaty, jakie przed ćwierćwieczem ukazały się staraniem Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w nakładzie 15 tys. egz. (KOT) i 5 tys. egz. (rajd DP). Więcej na ten temat i w ogóle o historii turystyki kolarskiej pod flagą PTTK można się dowiedzieć z książki Mariana Kotarskiego "Historia turystyki kolarskiej PTTK 1952-2010 [w zarysie]".

Centralny referat weryfikacyjny KOT informuje:

w 2017 r. do ewidencji CRW wpisano zdobywców odznak: KOT duży złoty: 1079 Alojzy Trzebiatowski, Szczecin; 1080 Jerzy Przepióra, Kołobrzeg; 1081 Elżbieta Przepióra, Kołobrzeg; 1082 Marcin Przepióra, Kołobrzeg; 1083 Wojciech Przepióra, Kołobrzeg; 1084 Alicja Przepióra, Kołobrzeg; 1085 Bartosz Przepióra, Kołobrzeg; 1086 Jacek Piekarski, Brwinów; 1087 Bogusław Iwaniuk, Knurów; KOT za wytrwałość: 495 Roman Cieślak, Szczecin; 496 Sabina Byczyńska, Szczecin; 497 Waldemar Bogacki, Szczecin; 498 Franciszek Maciejuk, Trzebiatów; Szlakami zamków w Polsce - srebrna: 329 Waldemar Hejza, Drawsko; 330 Danuta Świątek, Stargard; Szlakami zamków w Polsce - złota: 109 Alojzy Trzebiatowski, Szczecin; Ogólnopolska odznaka kolarska PTTK Wiślana Trasa Rowerowa nr 101 Bogusław Iwaniuk, Knurów;

Centralny referat weryfikacyjny KOT informuje:

w 2016 r. w ewidencji CRW odnotowano zdobywców odznak: KOT duży złoty: 1040 Wiesław Olszewski, Nowy Dwór Gdański; 1041 Daniel Nazaruk, Słupsk; 1042 Andrzej Galikowski, Gdynia; 1043 Janusz Wąsala, Gdynia; 1044 Piotr Babula, Gdańsk; 1045 Jan Imiełowski, Myszków; 1046 Bogdan Kauffmann, Słubice; 1047 Bogusław Iwaniuk, Knurów; 1048 Bernard Milewski, Maszewo Duże k. Płocka; 1049 Jerzy Celmer, Wielgie; 1050 Urszula Ebertowska, Kościerzyna; 1051 Janusz Rogowski, Chełm; 1052 Władysław Wojtulewicz, Konin; 1053 Bogusław Bargieł, Krosno; 1054 Ryszard Konopka, Myszków; 1055 Adam Skorupski, Przedbórz; 1056 Mieczysław Deremacki, Goleniów; 1057 Małgorzata Deremacka, Goleniów; 1058 Leszek Korenkiewicz, Bydgoszcz; 1059 Ryszard Skonieczny, Zory; 1060 Jerzy Sikorski, Zalesice pow. częstochowski; 1061 Ewaryst Szyszkowski sr 6x, Szczecin; 1062 Anna Dolczewska, Solec Kujawski; 1063 Zofia Podłucka, Włocławek; 1064 Jacek Łączny, Poznań; 1065 Jacek Dec, Kraków; 1066 Ewa Kępińska, Solec Kujawski; 1067 Mirosław Stańczyk, Toruń; 1068 Jan Zabrzeński, Knurów; 1069 Zofia Sempruch, Bytom; 1070 Henryk Aleksa, Ruda Śląska; 1071 Michał Lorek, Pszów; 1072 Zygmunt Kopustyński, Wodzisław Śląski; 1073  Grażyna Wilemska, Tychy; 1074 Jacek Antonowicz, Rybnik; 1075 Zenon Zarzecki, Wodzisław Śląski; 1076 Jarosław Rezmer, Cieszyn; 1077 Paweł Nowacki, Kraków; 1078 Barbara Nowak, Cieszyn; KOT za wytrwałość: 474 Jan Imiełowski, Myszków; 475 Wanda Kuczyk, Krosno Odrzańskie; 476 Piotr Kolenda, Łódź; 477 Michał Jagieło, Myszków; 478 Wiesław Grabowski, Łódź; 479 Henryk Machała, Pszczyna; 480 Leszek Korenkiewicz, Bydgoszcz; 481 Józef Siejda, Katowice; 482 Ryszard Krupa, Siemianowice Śląskie; 483 Bożena Miś-Nowicka, Bydgoszcz; 484 Ryszard Nowicki, Bydgoszcz; 485 Ewa Krenz, Poznań; 486 Zofia Sempruch, Bytom; 487 Antonia Mazurek-Przystał, Tychy; 488 Czesław Wodecki, Wodzisław Śląski; 489 Jerzy Banaszkiewicz, Katowice; 490 Antoni Warmuła, Rybnik; 491 Adolf Gwoździk, Rydułtowy; 492 Grzegorz Kuczera, Rydułtowy; 493 Maria Smolińska, Gdynia; 494 Grażyna Piotrowska, Gdynia;  Szlakami zamków w Polsce - srebrna: 320 Jerzy Jakubowski, Sztum; 321 Andrzej Galikowski, Gdynia; 322 Stanisław Rohde, Gdańsk; 323 Ryszard Gierszewski, Kościerzyna; 324 Małgorzata Gierszewska, Kościerzyna; 325 Marcin Pawłowski, Włocławek; 326 Alfred Gotartowski, Przedbórz; 327 Dariusz Mazurek, Warszawa; 328 Jan Imiełowski, Myszków;  Mały rajd kolarski dookoła Polski: 597 Krzysztof Jeneralski, Tuchola; 598 Bogusław Iwaniuk, Knurów; 599 Grzegorz Urbaniak, Tarnobrzeg; 600 Zbigniew Czarnecki, Myszków; 601 Damian Mika, Racibórz; 602 Leszek Szurman, Cieszyn; 603 Grzegorz Kuczera, Rydułtowy; Duży rajd kolarski dookoła Polski: 548 Marcin Pawłowski, Włocławek; 549 Jarosław Ochman, Stara Wieś; 550 Arkadiusz Strójwąs, Chmielnik; 551 Elżbieta Łobacz-Bącal, Żary; 552 Ryszard Bącal, Żary; 553 Ryszard Nowicki, Bydgoszcz; 554 Bożena Miś-Nowicka, Bydgoszcz; 555 Alojzy Trzebiatowski, Szczecin; 556 Wiesław Grabowski, Łódź; 557 Włodzimierz Dworski, Żary; 558 Irena Prokopczyk, Żary; 559 Małgorzata Deremacka, Goleniów; 560 Mieczysław Deremacki, Goleniów; 561 Ryszard Skonieczny, Żory; 562 Zofia Buczak, Poznań; 563 Edward Lipowski, Rumia; 564 Ewa Lisiecka, Wejherowo; 565 Czesław Furmanek, Trzcinica k. Jasła; 566 Beata Pieczonka, Niemodlin; 567 Krzysztof Pieczonka, Niemodlin; 568 Dawid Sładek, Rydułtowy; 569 Wiesława Belczyk, Wrocław; Rajd Szlakiem Wielkiej Wojny 1409-1411 367 Edward Parzych, Bydgoszcz; 368 Marek Jezierski, Łódź; 369 Mirosław Jezierski, Łódź; 370 Dorota Śniegowska, Włocławek, 371 Dariusz Kletkiewicz, Włocławek; 372 Grzegorz Zygner, Kętrzyn; 373 Sławomir Zagórowicz, Łódź; 374 Józefa Tracz, Nysa; 375 Jerzy Strzelczyk, Biała Nyska; 376 Marek Belter, Piła; 377 Dawid Jerks, Piła; 378 Roman Figas, Piła; 379 Dorota Figas, Piła; 380 Anna Spryszak, Piła; Ogólnopolska odznaka kolarska PTTK Wiślana Trasa Rowerowa nr 82 Marcin Skaziński, Połaniec; 83 Rafał Grabarczyk, Łódź; 84 Zbigniew Czarnecki, Myszków; 85 Mirosław Jezierski, Łódź; 86 Marek Jezierski, Łódź; 87 Henryk Wójcik, Brzeg; 88 Andrzej Szymula, Myśliborzyce p-ta Pisarzowice; 89 Mariusz Gruszecki, Brzeg; 90 Wiesław Grabowski, Łódź; 91 Ryszard Gołembiewski, Pabianice; 92 Zbigniew Lewiński, Włocławek; 93 Joanna Trętowska, Siedlce; 94 Wiesława Koncewicz, Łódź; 95 Marek Krawczyk, Łódź; 96 Mirosława Sendal, Łódź; 97 Anna Domagalska, Łódź; 98 Ryszard Konopka, Myszków; 99 Piotr Koćmierowski, Knurów; 100 Zenon Kaszowicz, Katowice.

Centralny referat weryfikacyjny KOT informuje:

do 31 XII 2015 r. w ewidencji CRW odnotowano zdobywców odznak: KOT duży złoty: 1005 Tomasz Hyży, Szczecin; 1006 Jan Imiełowski, Myszków; 1007 Ryszard Konopka, Myszków; 1008 Grzegorz Urbaniak, Tarnobrzeg; 1009 Zenon Marciniak, Katowice; 1010 Zbigniew Włodarski, Poznań; 1011 Ewa Krenz, Poznań; 1012 Gabriela Robaszkiewicz, Bydgoszcz; 1013 Marlena Grabczewska, Włocławek; 1014 Piotr Przybylski, Kłodawa; 1015 Teresa Perdion, Ciechanów; 1016 Henryk Machała, Pszczyna; 1017 Jadwiga Rezmer, Cieszyn; 1018 Sławomir Kaleciński, Tarnowskie Góry; 1019 Antoni Warmuła, Rybnik 4x; 1020 Bogdan Tytko, Czernica 5x; 1021 Włodzimierz Popielas, Kłodzko; 1022 Lucjan Ślęzak, Częstochowa; 1023 Czesław Furmanek, Jasło-Trzcinica; 1024 Michał Kalinowski, Ostrowiec Świętokrzyski; 1025 Władysław Stawiarczyk, Gliwice; 1026 Stanisław Radomski 10 x, Gliwice; 1027 Andrzej Likos, Radlin, 3 x; 1028 Zdzisław Górecki, Rybnik 3 x; 1029 Marek Lancman, Rybnik; 1030 Witold Klimowski, Olkusz; 1031 Małgorzata Holisz, Zebrzydowice; 1032 Kazimierz Holisz, Zebrzydowice; 1033 Grzegorz Kuczera, Rydułtowy, 3 x; 1034 Jan Stolarz, Radlin, 2 x; 1035 Adam Tatarczyk, Rybnik, 3 x; 1036 Mariola Kuczera, Rydułtowy; 1037 Maria Piekarzewicz, Lubsko; 1038 Jan Piekarzewicz, Lubsko; 1039 Henryk Kopciuch, Szczecin; KOT za wytrwałość: 444 Ryszard Poleski, Szczecin; 445 Ewa Czekańska-Poleska, Szczecin; 446 Zenon Suski, Szczecin; 447 Antoni Kempicki, Szczecin; 448 Halina Kłos, Szczecin; 449 Ewaryst Szyszkowski sr, Szczecin; 450 Alojzy Trzebiatowski, Szczecin; 451 Włodzimierz Miężał, Poznań; 452 Stanisław Ebertowski, Kościerzyna; 453 Elżbieta Zawadzińska, Kościerzyna; 454 Barbara Szczepańska, Lubsko; 455 Marian Kotarski, Myszków V x; 456 Czesław Bandosz, Poznań; 457 Daniela Michalak, Toruń; 458 Sławomir Madej, Szczecin; 459 Andrzej Kuśnierz, Racibórz; 460 Jan Krawczyk, Łódź; 461 Zbigniew Machura, Lelów; 462 Stanisław Radomski, Gliwice; 463 Agnieszka Witek, Myszków; 464 Piotr Bazan, Rybnik; 465 Zdzisław Górecki, Rybnik; 466 Tadeusz Lorenz, Rybnik; 467 Zenon Zarzecki, Wodzisław Śląski; 468 Jerzy Wasilewski, Łódź; 469 Adolf Gwoździk, Rydułtowy; 470 Wojciech Przybyszewski, Szczecin; 471 Zbigniew Krutin, Szczecin; 472 Grażyna Krutin, Szczecin; 473 Ryszard Markowski, Szczecin; Szlakami zamków w Polsce - srebrna: 308 Waldemar Bogacki, Szczecin; 309 Antoni Kempicki, Szczecin; 310 Barbara Szczepańska, Lubsko; 311 Teresa Zimniak, Lubsko; 312 Zenon Marciniak, Katowice; 313Leszek Szurman, Cieszyn; 314 Konrad Małeta, Kraków; 315 Wiesław Grabowski, Łódź; 316 Jerzy Sikorski, Zalesice k. Przyrowa, pow. częstochowski; 317 Stanisław Radomski, Gliwice, 2x; 318 Janusz Wasala, Gdynia; 319 Piotr Kurtz, Siemianowice Śląskie; Szlakami zamków w Polsce - złota: 106 Ryszard Skonieczny, Żory; 107 Małgorzata Radomska, Gliwice; 108 Wiesław Grabowski, Łódź; Mały rajd kolarski dookoła Polski: 586 Grzegorz Sikora, Bogatynia; 587 Adam Gotartowski, Przedbórz; 588 Ryszard Wilkoszewski, Ozimek; 589 Anna Budzińska-Kułaga, Mirsk; 590 Dominik Kułaga, Mirsk; 591 Ryszard Konopka, Myszków; 592 Grzegorz Kuczera, Rydułtowy; 593 Leszek Szurman, Cieszyn; 594 Józef Zalwowski, Libiąż; 595 Marek Macionczyk, Świerklany; 596 Andrzej Zawadzki, Ozimek; Duży rajd kolarski dookoła Polski:  534 Wiesław Sierant, Łódź; 535 Jerzy Strzelczyk, Biała Nyska; 536 Józef Tracz, Nysa; 537 Leszek Korenkiewicz, Bydgoszcz; 538 Marek Ampuła, Ostrów Wielkopolski; 539 Leokadia Baranowska, Kętrzyn; 540 Marcin Węgrzyk, Rybnik; 541 Wanda Kuczyk, Krosno Odrzańskie; 542 Bogusław Mielniczuk, Giżycko; 543 Zdzisław Cybula, Łódź; 544 Aleksander Długosz, Boguszów Gorce; 545 Marek Lancman, Rybnik; 546 Janusz Mielianiec, Police; 547 Józef Zmysłowski, Szczercin; Rajd Szlakiem Wielkiej Wojny 1409-1411 363 Tomasz Furman, Inowrocław; 364 Krzysztof Mieczkowski, Pasłęk; 365 Halina Ślęzak, Częstochowa; 366 Lucjan Ślęzak, Częstochowa; Ogólnopolska odznaka kolarska PTTK Wiślana Trasa Rowerowa nr 68 Waldemar Paturej, Ruda Śląska; 69 Sławomir Kaleciński, Tarnowskie Góry; 70 Dariusz Kletkiewicz, Włocławek; 71 Marlena Grabczewska, Włocławek; 72 Zygmunt Chochoł, Wocławek; 73 Zofia Podłucka, Włocławek; 74 Zuzanna Kacprzak, Tychy; 75 Krystyna Pagieła, Tychy; 76 Krzysztof Gotuń, Leżajsk; 77 Kazimierz Szewczyk, Kostkowice; 78 Mirosław Stańczyk, Toruń; 79 Izabela Kałuża, Katowice; 80 Tadeusz Piekarz, Bytom; 81 Marian Przybyło, Bytom .

 

Centralny referat weryfikacyjny KOT informuje:

w 2014 r. w ewidencji CRW zostali odnotowani zdobywcy odznak: KOT duży złoty: 963 Jan Imiełowski, Myszków; 964 Zbigniew Mazurkiewicz, Włocławek; 965 Bogusław Tobolewski, Bydgoszcz; 966 Marcin Pawłowski, Włocławek; 967 Dariusz Kletkiewicz, Włocławek; 968 Bogusław Rusiewicz, Krosno Odrzańskie; 969 Stanisław Marczak, Płock; 970 Marek Olejniczak, Płock; 971 Piotr Politowski, Płock; 972 Alfred Orgoński, Płock; 973 Adam Sikorski, Zalesice, gm. Przyrów; 974 Jarosław Szerszeń, Gliwice, IV raz; 975 Krzysztof Lis, Ostrów Wielkopolski; 976 Andrzej Kuśnierz, Racibórz II raz; 977 Adam Pala, Katowice; 978 Michał Sztańc, Łódź; 979 Maciej Kizierowski, Września; 980 Sebastian Obarski, Września; 981 Elżbieta Obarska, Września; 982 Tomasz Blachucik, Ruda Śląska; 983 Andrzej Rygulski, Łaziska Górne; 984 Zbigniew Czekała, Komorniki; 985 Adam Duda, Myszków; 986 Ryszard Purol, Września; 987 Władysław Stawiarczyk, Gliwice; 988 Andrzej Zysiak, Myszków; 989 Bogusław Iwaniuk, Knurów; 990 Krzysztof Sokołowski, Katowice; 991 Ryszard Konopka, Myszków; 992 Elżbieta Bącal, Żary; 993 Ryszard Bącal, Żary; 994 Józef Tracz, Nysa; 995 Piotr Politowski, Płock; 996 Michał Raczyński, Nysa; 997 Leszek Szurman, Cieszyn; 998 Piotr Słanina, Wodzisław Śląski; 999 Andrzej Warpechowski, Skoczów; 1000 Marian Kotarski, Myszków; 1001 Stanisław Bajda, Tychy; 1002 Adolf Gwoździk, Rydułtowy; 1003 Tadeusz Lorentz, Rybnik; 1004 Renata Tomczak, Kielce; KOT za wytrwałość 425 Zenon Nowak, Szczecin; 426 Ryszard Wilkoszewski, Ozimek; 427 Jarosław Szerszeń, Gliwice; 428 Antoni Azgier, Krotoszyn; 429 Renata Gojowy, Jastrzębie Zdrój; 430 Antonina Bejnar, Głuchołazy; 431 Antoni Fudali, Gubin; 432 Stefan Piekarski, Łódź; 433 Adolf Gwoździk, Rydułtowy; 434 Andrzej Rygulski, Łaziska Górne; 435 Piotr Frydrych, Tychy; 436 Irena Swoboda, Zabrze; 437 Eleonora Klose, Zabrze; 438 Włodzimierz Jacek Siech, Zgierz; 439 Andrzej Humaniuk, Jastrzębie Zdrój; 440 Krzysztof Kokoszka, Siemianowice Śl.; 441 Stanisław Bajda, Tychy; 442 Waldemar Staśko, Chorzów; 443 Adam Kozłowski, Kościan; Szlakami zamków w Polsce - srebrna: 300 Ludwik Zielewski, Tychy; 301 Halina Ślęzak, Częstochowa, 302 Lucjan Ślęzak, Częstochowa; 303 Krzysztof Sokołowski, Katowice; 304 Ryszard Konopka, Myszków; 305 Zbigniew Wojciechowski, Tychy; 306 Zbigniew Włodarski, Poznań; 307 Ewa Krenz, Poznań; Szlakami zamków w Polsce - złota: 103 Michał Raczyński, Nysa; 104 Zofia Sempruch, Bytom; 105 Bogusław Iwaniuk, Knurów; Mały rajd kolarski dookoła Polski: 562 Zbigniew Deremacki, Goleniów; 563 Piotr Przybylski, Kłodawa; 564 Katarzyna Klimowicz, Gdańsk; 565 Piotr Babula, Gdańsk; 566 Adam Kosela, Dębica; 567 Klaudia Pełka, Lubieszów; 568 Barbara Szczepańska, Lubsko; 569 Bogusław Iwaniuk, Knurów; 570 Lucjan Kanwora, Radzionków; 571 Krzysztof Dudziec, Knurów; 572 Krzysztof Dudziec, Knurów, II x; 573 Krzysztof Dudziec, Knurów III x; 574 Józef Tracz, Nysa; 575 Jerzy Strzelczyk, Biała Nyska; 576 Ryszard Bącal, Żary; 577 Elżbieta Bącal, Żary; 578 Leszek Szurman, Cieszyn; 579 Andrzej Kopiec, Ruda Śląska; 580 Marian Bieniek, Katowice; 581 Leszek Wolny, Katowice; 582 Paweł Palka, Mysłowice; 583 Maciej Maślak, Sosnowiec; 584 Adam Grabis, Psary; 585 Marek Stolarzewicz; Duży rajd kolarski dookoła Polski  503 Wojciech Hopek, Szczecin, 504 Bożena Malczewska-Hopek, Szczecin, 505 Kazimierz Matuszak, Szczecin; 506 Krzysztof Jacek Woś, Józefów k. Otwocka; 507 Cezary Sawicki, Tychy; 508 Krzysztof Totuń, Leżajsk; 509 Krystyna Pagieła, Tychy; 510 Marcin Guja, Jaworzno; 511 Jerzy Sikorski, Zalesice, gm. Przyrów; 512 Adam Sikorski, Zalesice; 513 Tadeusz Kurek, Częstochowa; 514 Jakub Kapkowski, Przyrów; 515 Adam Ciepiela, Zalesice; 516 Bartosz Nowak, Przyrów; 517 Mieczysław Kupczyk, Katowice; 518 Jan Imiełowski, Myszków; 519 Zygmunt Chochoł, Włocławek; 520 Czesław Czekajło, Ruda Śląska; 521 Jerzy Śmigla, Ruda Śląska; 522 Antonina Bejnar, Głuchołazy; 523 Bogusław Monczyński, Kalisz; 524 Bogdan Pactwa, Chełmek; 525 Sławomir Nowacki, Grodzisk Wielkopolski; 526 Magdalena Nowacka, Grodzisk Wlkp.; 527 Antoni Kozak, Mysłowice; 528 Anna Czapska, Lipno; 529 Roman Czapski, Lipno; 530 Dariusz Kletkiewicz, Włocławek; 531 Krzysztof Lis, Ostrów Wielkopolski; 532 Leszek Szurman, Cieszyn; 533 Waldemar Staśko, Chorzów;  Rajd Szlakiem Wielkiej Wojny 1409-1411 353 Barbara Kurek, Szczecin, 354 Jan Kurek, Szczecin; 355 Adam Śnieżko, Kętrzyn; 356 Leszek Gołębiewski, Kętrzyn; 357 Maria Kacprzycka, Proboszczewice k. Płocka; 358 Alfred Gotartowski, Przedbórz; 359 Ewa Krenz, Poznań; 360 Zbigniew Wlodarski, Poznań; 361 Piotr Orgoński, Płock; 362 Dariusz Mazurek, Warszawa;  Ogólnopolska odznaka kolarska PTTK Wiślana Trasa Rowerowa nr 52 Krzysztof Dominiak, Bielsko Biała; 53 Anna Dominiak, Bielsko Biała; 54 Grzegorz Burda, Pastków; 55 Ryszard Wikoszewski, Ozimek; 56 Stanisław Pluta, Ozimek; 57 Piotr Przybylski, Kłodawa; 58 Sławomir Zagórowicz, Łódź; 59 Mieczysław Kupczyk, Katowice; 60 Władysław Stawiarczyk, Gliwice; 61 Bronisław Kałuża, Katowice; 62 Zbigniew Łukasik, Dąbrowa Górnicza; 63 Jan Gosz, Katowice; 64 Zenon Raczkowski, Jaworzno; 65 Marian Wala, Jaworzno; 66 Tadeusz Pawełko, Jaworzno; 67 Waldemar Staśko, Chorzów.

Centralny referat weryfikacyjny KOT informuje:

w 2013 r. w ewidencji CRW zostali odnotowani zdobywcy odznak: KOT duży złoty:  924 Grażyna Orłowska-Rybicka, Warszawa; 925 Wanda Gozdowska, Skierniewice; 926 Mirosława Wojciechowska, Warszawa; 927 Anna Domagalska-Łabędzka, Łódź; 928 Stanisław Brańka, Płock; 929 Beata Nowicka, Owińska Bolechowo (Wielkopolska), 930 Maria Smolińska, Gdynia, 931 Grażyna Piotrowska, Gdynia; 932 Roman Sadowski, Płock; 933 Jerzy Dyduch, Oświęcim; 934 Antoni Azgier, Krotoszyn; 935 Małgorzata Sadowska-Szmidt, Pabianice; 936 Stanisław Strójwąs, Racibórz; 937 Krzysztof Mieczkowski, Pasłęk; 938 Paweł Szkop, Myszków; 939 Krzysztof Różański, Ruda Śląska; 940 Sławomir Struski, Myszków; 941 Alfred Gotartowski, Przedbórz; 942 Marian Pietrzak, Łęczyca; 943 Waldemar Gąsiorowski, Bydgoszcz; 944 Elżbieta Krupa, Siemianowice Śląskie; 945 Józef Siejda, Katowice; 946 Ireneusz Ratajczak, Bydgoszcz; 947 Bogusław Matelski, Bydgoszcz; 948 Ryszard Marian Paterek, Poznań; 949 Bogusław Iwaniuk, Knurów; 950 Zbigniew Lewiński, Włocławek; 951 Sławomir Gac, Rydułtowy; 952 Eugeniusz Brzezina, Rybnik; 953 Roman Cegłowski, Bydgoszcz; 954 Aniela Vogel, Żory; 955 Kazimierz Menżyk, Radlin; 956 Józef Lincer, Cieszyn; 957 Jan Moździerz, Lubięcin; 958 Marek Obarski, Września; 959 Zenon Kaszowicz, Katowice; 960 Łukasz Materzok, Radlin; 961 Dariusz Materzok, Radlin; 962 Martyna Styrnol, Rybnik;  KOT za wytrwałość 403 Tomasz Majcherczyk, Łódź; 404 Maciej Maśliński, Ostrów Wielkopolski; 405 Wiesława Kil, Poznań; 406 Witold Fiączyk, Radomsko; 407 Gertruda Blechowiak, Poznań; 408 Bogusław Gojowy, Jastrzębie Zdrój; 409 Kazimierz Mańkowski, 6x, Szczecin; 410 Janusz Jandzio, Świętochłowice; 411 Rafal Wolny, Katowice; 412 Roksana Jaworska, Grudziądz; 413 Wojciech Nowotniak, Szczecin; 414 Stanisława Grażyna Madej, Szczecin; 415 Tadeusz Gonet, Wołczyn; 416 Grzegorz Witek, Myszków; 417 Adam Tatarczyk, Rybnik; 418 Ryszard Głowacki, Radlin; 419 Bogdan Tytko; 420 Stanisław Stachowiak, Piła; 421 Kazimierz Sobański, Łódź; 422 Kazimierz Menżyk, Radlin; 423 Wiesław Brożek, Gliwice; 424 Zenon Kaszowicz, Katowice;  Szlakami zamków w Polsce - srebrna: 291 Tomasz Majcherczyk, Łódź; 292 Krzysztof Kulhawiec, Wrocław; 293 Andrzej Czopka, Katowice; 294 Ryszard Smoter, Bydgoszcz 295 Ryszard Krupa, Siemianowice Śląskie; 296 Elżbieta Krupa, Siemianowice Śląskie; 297 Marek Jezierski, Łódź; 298 Mirosław Jezierski, Łódź; 299 Jacek Antonowicz, Rybnik; Szlakami zamków w Polsce - złota: 99 Bogusław Mierzwa, Siemianowice; 100 Andrzej Czopka, Katowice; 101 Kazimierz Sobański, Łódź; 102 Zenon Kaszowicz, Katowice;   Mały rajd kolarski dookoła Polski: 553 Artur Schaefer, Poznań; 554 Małgorzata Schaefer, Poznań; 555 Mariola Barańska, Piekary Śląskie; 556 Roman Barański, Piekary Śl.; 557 Małgorzata Radomska, Gliwice; 558 Tadeusz Wilk, Jastrzębie Zdrój; 559 Marek Lancman, Rybnik; 560 Grzegorz Kuczera, Rydułtowy; 561 Leszek Szurman, Cieszyn; Duży rajd kolarski dookoła Polski  487 Jan Kowalewski, Łódź; 488 Ewa Krenz, Poznań; 489 Zbigniew Włodarski, Poznań; 490 Bogusław Gojowy, Jastrzębie Zdrój; 491 Renata Gojowy, Jastrzębie Zdrój; 492 Tadeusz Wilk, Jastrzębie Zdrój; 493 Robert Szawurski, Hrubieszów; 494 Waldemar Paturej, Bytom; 495 Sławomir Kaleciński, Bytom; 496 Piotr Celiński, Warszawa; 497 Paweł Grabczewski, Włocławek; 498 Zbigniew Mazurkiewicz, Włocławek; 499 Ryszard Kowalski, Łódż; 500 Leszek Gołębiewski, Kętrzyn; 501 Jerzy Miernik, Tychy; 502 Antoni Azgier, Krotoszyn; Rajd Szlakiem Wielkiej Wojny 1409-1411 344 Roman Wesołowski, Kalisz; 345 Mirosław Wójcik, Drogomyśl; 346 Ryszard Konopka, Myszków; 347 Dawid Gurbała, Myszków; 348 Barbara Szczepańska, Lubsko; 349 Andrzej Zysiak, Myszków; 350 Piotr Przybylski, Kłodawa; 351 Mirosław Stańczyk, Toruń; 352 Jerzy Celmer, Wielgie;  Ogólnopolska odznaka kolarska PTTK Wiślana Trasa Rowerowa nr 12  Piotr Frydrych, Tychy; 13 Ludwik Zielewski, Tychy; 14 Marek Olejniczak, Płock; 15 Bogusław Iwaniuk, Knurów; 16 Marcin Pawłowski, Włocławek; 17 Jerzy Celmer, Włocławek; 18 Paweł Grabczewski, Włocławek; 19 Zbigniew Mazurkiewicz, Włocławek; 20 Tomasz Szczechowski, Ksawerów; 21 Jacek Wolski Ksawerów; 22 Natalia Dudek, Piła; 23 Grażyna Krutyń, Szczecin; 24 Zbigniew Krutyń, Szczecin; 25 Jan Imiełowski, Myszków; 26 Katarzyna Klimowicz, Gdańsk; 27 Piotr Babula, Gdańsk; 28 Witold Fiączyk, Radomsko; 29 Bogdan Jankowski, Radomsko; 30 Leszek Korenkiewicz, Bydgoszcz; 31 Alfred Gotartowski, Przedbórz; 32 Barbara Szczepańska, Lubsko; 33 Klaudia Pełka, Lubieszów k/Nowej Soli; 34 Małgorzata Radomska, Gliwice; 35 Stanisław Radomski, Gliwice; 36 Dariusz Figura, Mysłowice; 37 Paweł Palka, Mysłowice; 38 Andrzej Kimel, Mysłowice; 39 Adam Grabis, Psary; 40 Stanisław Rohde, Gdańsk; 41 Leszek Melsztyński, Przemyśl; 42 Lucjan Ślęzak, Częstochowa; 43 Halina Ślęzak, Częstochowa; 44 Ryszard Jastrzębski, Siemianowice Śl.; 45  Bogusław Mierzwa, Siemianowice Śl.; 46 Andrzej Czopka, Katowice; 47  Felicjan Mierzwa, Siemianowice Śl.; 48 Stanisław Bajda, Tychy; 49 Zbigniew Wojciechowski, Tychy; 50 Leszek Szurman, Cieszyn; 51 Krzysztof Jeneralski, Tuchola;

 

w 2012 r. CRW przyznał 125 odznak: KOT duży złoty:  875 Dorota Kowalska, Ogorzeliny pow. chojnicki; 876 Tadea Buzarewicz, Gdańsk; 877 Władysław Stawiarczyk, Gliwice; 878 Stanisław Pawlik, Pogwizdów; 879 Małgorzata Radomska, Gliwice; 880 Marek Jezierski, Łódź; 881 Mirosław Jezierski, Łódź; 882 Andrzej Nowak, Cieszyn; 883 Bogusław Iwaniuk, Knurów; 884 Teresa Zimniak, Lubsko; 885 Zygmunt Chochoł, Włocławek; 886 Witold Fiączyk, Radomsko; 887 Ryszard Skonieczny, Żory; 888 Antoni Fudali, Gubin; 889 Marek Glapiński, Kalisz; 890 Krystyna Glapińska, Kalisz; 891 Jolanta Glapińska, Kalisz; 892 Tadeusz Kozerski, Tychy 893 Wanda Kuczyk, Krosno Odrz.; 894 Bogusław Mielniczuk, Giżycko; 895 Jan Chlebowski, Poręba; 896 Łukasz Kortas, Myszków; 897 Roman Wesołowski, Kalisz; 898 Andrzej Rygulski, Łaziska Górne; 899 Piotr Frydrych, Tychy; 900 Ludwik Zielewski, Tychy; 901 Tomasz Tytko, Czernica; 902 Zdzisław Górecki, Rybnik; 903 Antoni Warmuła; 904 Ryszard Głowacki, Radlin; 905 Adolf Gwoździk, Rydułtowy; 906 Stefania Zając, Żory; 907 Katarzyna Wolicka, Gdynia; 908 Paweł Grabczewski, Włocławek; 909 Marek Sokołowski, Toruń; 910 Ryszard Marciniak, Krosno Odrzańskie; 911 Henryk Duranowski, Szczecin; 912 Jacek Antonowicz, Rybnik; 913 Andrzej Włodarczyk, Wodzisław Sl.; 914 Jan Stolarz, Radlin; 915 Grzegorz Kuczera, Rydułtowy; 916 Stanisław Herman, Gliwice; 917 Józef Zmysłowski, Szczecin; 918 Renata Wojtczak, Szczecin; 919 Dariusz Konwa, Drawsko Pomorskie; 920 Kazimierz Matuszak, Szczecin; 921 Janusz Mielianiec, Police; 922 Zdzislaw Strzelecki, Szczecin; 923 Danuta Strzelecka, Szczecin; KOT za wytrwałość 373 Michał Raczyński, Nysa; 374 Ginter Zemelka, Mettmann, Niemcy; 375 Małgorzata Gerszewska, Kościerzyna; 376 Ryszard Gerszewski, Kościerzyna; 377 Adolf Gwoździk, Rydułtowy; 378 Antoni Warmuła, Rybnik; 379 Piotr Kalinowski, Gliwice; 380 Barbara Świderska, Poznań; 381 Piotr Wencfel, Kalisz; 382 Ryszard Skonieczny Żory; 383 Bogumił Monczyński, Kalisz; 384 Robert Wojakowski, Wrocław; 385 Mariusz Bieńkowski, Jastrzębie Zdrój; 386 Tomasz Hyży, Szczecin; 387 Krzysztof Hyży, Szczecin; 388 Wiesław Kostrzewa, Szczecin; 389 Bogumił Michalak, Toruń; 390 Małgorzata Radomska, Gliwice; 391 Andrzej Styrnol, Rybnik; 392 Piotr Słanina, Wodzisław Śląski; 393 Lucyna Oskarbska, Gdańsk; 394 Grzegorz Oskarbski, Gdańsk; 395 Zenon Zarzecki, Wodzisław Śl.; 396 Zygmunt Frąckowiak, Szczecin; 397 Jerzy Przepióra, Kołobrzeg; 398 Elżbieta Przepióra, Kołobrzeg; 399 Marcin Przepióra, Kołobrzeg; 400 Wojciech Przepióra, Kołobrzeg; 401 Alicja Przepióra, Kołobrzeg; 402 Bartosz Przepióra, Kołobrzeg; Szlakami zamków w Polsce - srebrna: 286 Janusz Wojewski, Wejherowo; 287 Bogusław Iwaniuk, Knurów; 288 Małgorzata Pleszyniak-Fudali, Gubin; 289 Rafał Knapik, Częstochowa; 290 Ewald Bereska, Tychy; Szlakami zamków w Polsce - złota: 96 Jarosław Głowacki, Siedlce; 97 Roman Garncarz, Myszków; 98 Halina Kłos, Szczecin; Mały rajd kolarski dookoła Polski  549 Ryszard Karkosz, Jaworzno; 550 Józef Ryszkiewicz, Jastrzębie Zdrój; 551 Jan Stolarz, Radlin; 552 Stanisław Rohde, Gdańsk; Duży rajd kolarski dookoła Polski  466 Piotr Bazan, Rybnik; 467 Jerzy Belczyk, Wrocław; 468 Krzysztof Jeneralski, Tuchola; 469 Tadea Buzarewicz, Gdańsk; 470 Ryszard Konopka, Myszków; 471 Bogusław Iwaniuk, Knurów; 472 Bogusław Szymanowski, Leszno; 473 Barbara Chlebosz, Bydgoszcz; 474 Jacek Chlebosz, Bydgoszcz; 475 Piotr Przybylski, Kłodawa; 476 Tomasz Furman, Inowrocław; 477 Teresa Zimniak, Lubsko, woj. lubuskie; 478 Katarzyna Niemotko, Sosnowiec; 479 Szymon Ponikiewski, Cieszyn; 480 Andrzej Tomczak, Brzeg; 481 Barbara Tomczak, Brzeg; 482 Antoni Micewicz, Brzeg; 483 Marian Wala, Jaworzno; 484 Zenon Raczkowski, Jaworzno; 485 Waldemar Jóźwik, Wąglany k. Opoczna; 486 Anna Formella, Gdynia; Rajd Szlakiem Wielkiej Wojny 1409-1411 342 Adam Kosela, Dębica; 343 Sabina Byczyńska, Szczecin; Ogólnopolska odznaka kolarska PTTK Wiślana Trasa Rowerowa nr 1 Bernard Milewski, Maszewo Duże; 2 Stanisław Brańka, Płock; 3 Piotr Politowski, Płock; 4 Janusz Jandzio, Świętochłowice; 5 Zofia Nycz, Chełm; 6 Witold Kliza, Chełm; 7 Waldemar Jóźwik, Wąglany k. Opoczna; 8 Krystyna Jóźwik, Wąglany k. Opoczna; 9 Barbara Chlebosz, Bydgoszcz; 10 Jacek Chlebosz, Bydgoszcz; 11 Grażyna Wilemska, Tychy.

 

W 2011 r. CRW przyznał: KOT duży złoty  854 Andrzej Lewicki, Toruń; 855 Barbara Chlebosz, Bydgoszcz; 856 Jacek Chlebosz, Bdg. 857 Ryszard Smoter, Bydgoszcz; 858 Ryszard Betcher; 859 Anna Formella; 860 Andrzej Zbrzeski, Tychy; 861 Andrzej Styrnol, Rybnik; 862 Zenon Raczkowski, Jaworzno; 863 Zbigniew Słota, Zawiercie; 864 Paweł Wójcicki, Kielce; 865 Krystyna Sikorska, Gubin; 866 Ryszard Konopka, Myszków; 867 Kazimierz Mańkowski, Szczecin, 7x; 868 Józef Adamaszek, Żory; 869 Witold Fiączyk, Radomsko; 870 Franciszek Maciejuk, Trzebiatów; 871 Władysław Pachowicz, Gorzów Wlkp.; 872 Bogdan Tytko, Czernica; 873 Justyna Piguła, Wodzisław; 874 Janusz Jandzio, Świętochłowice Śł.; KOT za wytrwałość 350 Witold Żuchowski, Lipno; 351 Bernard Milewski, Płock; 352 Maciej Kowalski, Ogorzeliny; 353 Wiesław Maternia, Łańcut; 354 Stanisław Strojny, Gdańsk; 355 Zofia Sempruch, Bytom; 356 Stanisław Radomski, Gliwice 8x; 357 Henryk Biały, Tarnowskie Góry 6x; 358 Henryk Biały, Tarnowskie Góry 7x; 359 Jerzy Skrzypczak, Rawicz; 360 Klaudia Pełka, Lubieszów; 361 Danuta Roszak, Głuchołazy; 362 Stefan Stożek, Bydgoszcz; 363 Roman Nakoneczny, Szczecin; 364 Józef Lubszczyk, Palowice woj. śląskie; 365 Józef Adamaszek, Żory; 366 Władysław Pachowicz, Gorzów Wlkp.; 367 Adam Kawka, Szczecin; 368 Jerzy Jurszo, Szczecin; 369 Ryszard głowacki, Radlin; 370 Zofia Kowalska, Tychy; 371 Andrzej Włodarczyk, Wodzisław Śl.; 372 Barbara Pietryka, Bytom; Szlakami zamków w Polsce - srebrna: 281 Piotr Machlański, Łódź; 282 Adam Sikorski, Zalesice k. Częstochowy; 283 Piotr Kolenda, Łódź; 284 Wojciech Nowotniak, Szczecin; 285 Grzegorz Kuczera, Rydułtowy;  Szlakami zamków w Polsce - złota: 95 Barbara Mańkowska, Szczecin;  Mały rajd kolarski dookoła Polski  544 Stanisław Stachowiak, Piła; 545 Stanisław Strójwąs, Racibórz; 546 Janusz Rogowski, Chełm; 547 Katarzyna Wolicka, Gdynia; 548 Bogdan Wolicki, Gdynia; Duży rajd kolarski dookoła Polski  452 Alfred Orgoński, Płock, 453 Waldemar Korytkowski, Płock, 454 Mieczysław Olkowicz, Płock; 455 Alfred Gotartowski, Przedbórz; 456 Leszek Melsztyński, Przemyśl; 457 Tomasz Sykała, Przemyśl; 458 Zenon Marciniak, Katowice; 459 Krystyna Sikorska, Gubin; 460 Ryszard Krupa, Siemianowice Śląskie; 461 Elżbieta Krupa, Siemianowice Śląskie; 462 Halina Ślęzak, Częstochowa; 463 Lucjan Ślęzak, Częstochowa; 464 Renata Wesołowska, Kalisz; 465 Roman Wesołowski, Kalisz; Rajd Szlakiem Wielkiej Wojny 1409-1411 339 Grzegorz Witek, Myszków; 340 Adam Duda, Myszków; 341 Bogusław Iwaniuk, Knurów.

 

w 2010 r. CRW przyznał: KOT duży złoty  826 Bernard Milewski, Płock; 827 Ewa Krenz, Poznań; 828 Zbigniew Włodarski, Poznań; 829 Włodzimierz Miężał, Poznań; 830 Maciej Rechlewski, Bydgoszcz; 831 Henryk Machała, Pszczyna; 832 Michał Jagieło, Myszków; 833 Stefan Mehlich, Żory; 834 Jan Imiełowski, Myszków; 835 Janusz Lipnicki, Toruń; 836 Jan Husiatyński, Włoszakowice; 837 Władysław Stawiarczyk, Gliwice; 838 Rafał Knapik, Częstochowa; 839 Roman Wojtas, Żory; 840 Andrzej Białopotocki, Prudnik; 841 Grzegorz Mańkowski, Łódź; 842 Stanisław Ibrom, Rybnik, 843 Tadeusz Kapelan, Chrzanów; 844 Stefan Piekoszowski, Zory; 845 Andrzej Humaniuk 3x, Jastrzębie Zdrój; 846 Grzegorz Kuczera, Rydułtowy; 847 Adolf Gwoździk 9x, Rydułtowy; 848 Grzegorz Kukowka, Kalety; 849 Zenon Marciniak, Katowice; 850 Waldemar Paturej 2x, Ruda Śląska; 851 Wojciech Przybyszewski, Szczecin; 852 Sabina Byczyńska, Szczecin; 853 Waldemar Bogacki, Szczecin; KOT za wytrwałość 329 Wojciech Malinowski, Szamotuły; 330 Tadeusz Piekarz, Bytom; 331 Sławomir Madej, Szczecin; 332 Ryszard Kapczyński, Bytom; 333 Jerzy Biernacki, Poznań; 334 Antoni Fudali, Gubin; 335 Stefan Mehlich, Żory; 336 Roman Wojtas, Żory; 337 Marian Stokowiec, Żory; 338 Ewaryst Szyszkowski jr, Szczecin; 339 Marek Krawczyk, Łódź; 340 Andrzej Galikowski, Gdynia; 341 Piotr Frydrych, Tychy; 342 Marian Nieć, Nowy Sącz; 343 Bogdan Tytko, Czernica; 344 Andrzej Włodarczyk, Wodzisław Śl.; 345 Henryk Biały 5x, Tarnowskie Góry; 346 Adolf Gwoździk, Rydułtowy; 347 Stanisław Radomski 7x, Gliwice; 348 Maciej Krzakowski, Szczecin; 349 Bogdan Fałek, Koszalin; Szlakiem zamków w Polsce - srebrna: 277 - Mieczysław Szewczyk, Siemianowice Śląskie; 278 Marek Koba, Jaworzno; 279 Andrzej Humaniuk, Jastrzębie Zdrój; 280 Kazimierz Menżyk, Wodzisław Śląski; Szlakiem zamków w Polsce - złota:  90 Bernard Milewski, Płock; 91 Danuta Roszak, Głuchołazy; 92 Felicjan Mierzwa, Siemianowice Śląskie; 93 Wojciech Gierej, Miedzna; 94 Ryszard Głowacki, Radlin; Mały rajd kolarski dookoła Polski 537 Grzegorz Urbaniak, Tarnobrzeg; 538 Witold Fiączyk, Radomsko; 539 Marcin Falejczyk, Gliwice; 540 Adolf Gwoździk 7x, Rydułtowy; 541 Andrzej Humaniuk 7x, Jastrzębie Zdrój; 542 Andrzej Humaniuk 8x, Jastrzębie Zdrój; 543 Grzegorz Kuczera 2 x, Rydułtowy; Duży rajd kolarski dookoła Polski 438 Bernard Milewski, Płock; 439 Mateusz Jamrozik, Żary; 440 Jan Łyskawka, Kalisz; 441 Tomasz Hyży, Szczecin; 442 Wiesław Kostrzewa, Szczecin; 443 Henryk Małkus, Brzeg; 444 Henryk Wójcik, Brzeg; 445 Justyna Majchrowska, Tychy; 446 Zdzisława Mazgaj, Tychy; 447 Stefan Mazgaj 4 x, Tychy; 448 Felicjan Mierzwa, Siemianowice Śl.; 449 Małgorzata Radomska, Gliwice; 450 Stanisław Radomski, Gliwice; 451 Maciej Kizierowski, Września; Rajd Szlakiem Wielkiej Wojny 1409-1411 329 Wiesław Kopeć, Jastrzębie Zdrój, 330 Zdzisław Lisicki, Jastrzębie Zdrój, 331 Janusz Mazurek, Jastrzębie Zdrój, 332 Tadeusz Kłopeć, Zebrzydowice, 333 Mariusz Bieńkowski, Jastrzębie Zdrój, 334 Tomasz Bachorski, Owsiszcze, woj. śląskie; 335 Zygmunt Chochoł, Włocławek; 336 Zbigniew Mazurkiewicz, Włocławek; 337 Zbigniew Lewiński, Włocławek, 338 Lesław Urbankiewicz, Włocławek.

 

w 2009 r. CRW przyznał:  KOT duży złoty 783 Jerzy Winsze, Szczecin; 784 Antoni Kempicki, Szczecin; 785 Zenon Suski, Szczecin; 786 Stanisław Pokorski, Płock; 787 Dariusz Rau, Poznań; 788 Kazimierz Andrzejewski, Brześć Kujawski789 Grażyna Krutin, Szczecin; 790 Zbigniew Krutin, Szczecin; 791 Andrzej Jastrzębski, Ruda Śląska; 792 Stefan Piekarski, Łódź; 793 Jerzy Wasilewski, Łódź; 794 Ryszard Kowalski, Łódź; 795 Piotr Kolenda, Łódź; 796 Wiesław Grabowski, Łódź; 797 Stanisław Bajda; 798 Leszek Korenkiewicz, Bydgoszcz; 799 Małgorzata Pleszyniak, Gubin; 800 Marian Kotarski, Myszków; 801 Ryszard Nowicki, Bydgoszcz; 802 Bożena Miś-Nowicka, Bydgoszcz; 803 Ryszard Krupa, Siemianowice; 804 Józef Siejda, Katowice; 805 Halina Kłos, Szczecin; 806 Zbigniew Machura, Lelów; 807 Czesław Bandosz, Poznań; 808 Mariusz Pacholski, Bydgoszcz; 809 Stanisław Ebertowski, Kościerzyna; 810 Marian Stokowiec, Żory; 811 Józefa G. Stokowiec, Żory; 812 Ryszard Kapczyński, Bytom; 813  Tadeusz Lorenz, Rybnik; 814 Antoni Warmuła, Rybnik; 815 Zdzisław Górecki, Rybnik; 816 Jan Mazik, Tychy; 817 Stanisław Radomski, Gliwice; 818 Czesław Wodecki, Wodzisław; 819 Andrzej Włodarczyk, Wodzisław; 820 Leszek Wolny, Katowice; 821 Jerzy Banaszkiewicz, Katowice; 822 Antonina Mazurek, Tychy; 823 Barbara Szczepańska, Lubsko; 824 Czesław Woźniak, Międzyrzecz; 825 Ryszard Markowski, Szczecin; KOT za wytrwałość 306 Maciej Kizierowski, Września; 307 Janusz Hałdys, Mieszkowice; 308 Jarosław Głowacki, Siedlce; 309 Ireneusz Ratajczak, Bydgoszcz; 310 Kazimierz Mańkowski, Szczecin; 311 Barbara Mańkowska, Szczecin; 312 Andrzej Jastrzębski, Ruda Śląska; 313 Zbigniew Machura, Lelów; 314 Wiesław Kondratowicz, Zgierz; 315 Kazimierz Sobański, Łódź; 316 Stanisław Radomski, Gliwice; 317 Władysław Brzozowski, Gliwice; 318 Andrzej Szymański, Poznań; 319 Ferdynand Biś, Kielce; 320 Henryk Duranowski, Szczecin; 321 Ewaryst Szyszkowski, Szczecin; 322 Wojciech Patan, Szczecin; 323 Stefan Mazgaj, Tychy; 324 Stanisław Bajda, Tychy; 325 Andrzej Humaniuk, Jastrzębie Zdrój; 326 Adolf Gwoździk, Rydułtowy; 327 Jan Mazik, Tychy; 328 Leszek Wolny, Katowice; Szlakiem zamków w Polsce - srebrna:  273 Antoni Fudali, Gubin; 274 Ryszard Nowicki, Bydgoszcz; 275 Bożena Miś-Nowicka, Bydgoszcz; 276 Antonina Mazurek, Tychy; Mały rajd kolarski dookoła Polski 527 Józef Ryszkiewicz, Jastrzębie Zdrój; 528 Damian Pławecki, Łąka; 529 Józef Ryszkiewicz, Jastrzębie Zdrój; 530 Józefa G. Stokowiec, Żory; 531 Marian Stokowiec, Żory; 532 Tadeusz Lorenz, Rybnik; 533 Grzegorz Kuczera, Rydułtowy; 534 Andrzej Humaniuk, Jastrzębie Zdrój; 535 Adam Czyż, Katowice; 536 Józef Ryszkiewicz, Jastrzębie Zdrój; Duży rajd kolarski dookoła Polski  430 Henryk Stańczak, Jarosław; 431 Edward Grata, Rzeszów; 432 Lech Żołnierczakiewicz; 433 Klaudia Pełka, Lubieszów; 434 Barbara Szczepańska, Lubsko; 435 Władysław Biskup, Kłodzko; 436 Stanisław Rhode, Gdański; 437 Andrzej Humaniuk, Jastrzębie Zdrój; Rajd Szlakiem Wielkiej Wojny 1409-1411: 323 Jerzy Sikorski, Zalesice; 324 Adam Sikorski, Zalesice; 325 Jacek Kapkowski, Sieraków; 326 Jakub Kapkowski, Przyrów; 327 Tadeusz Kurek, Częstochowa; 328 Bartosz Nowak, Przyrów.

 

w 2008 r. CRW przyznał: KOT duży złoty 752 Jerzy Kasiński, Gdynia; 753 Jan Waszczuk, Siedlce; 754 Jan Jurczyk, Częstochowa; 755 Leszek Jurczyk, Częstochowa;756 Slawomir Madej, Szczecin; 757 Maria Matuszek i 758 Tadeusz Matuszek - Kiekrz; 759 Wiesław Maternia, Albigowa; 760 Janusz Mejza, Łagów; 761 Jarosław Szerszeń, Gliwice; 762 Barbara Wasilewska, Poznań; 763 Roman Cieślak, Szczecin; 764 Antoni Fudali, Gubin; 765 Antonina Bejnar, Głuchołazy; 766 Krzysztof Kucharski, Ostrowiec Św. 767 Waldemar Staśko, Chorzów; 768 Leszek Szulc, Tychy; 769 Adolf Gwoździk, Rydułtowy; 770 Wiesław Kondratowicz, Zgierz; 771 Jacek Nakoneczny, Szczecin; 772 Władysław Stawiarczyk, Gliwice; 773 Stanisław Rohde, Gdańsk; 774 Bogdan Wolicki, Gdynia; 775 Elżbieta Zawadzińska, Kościerzyna; 776 Frydrych Piotr, Tychy; 777 Piotr Bazan, Rybnik; 778 Marek Pietrzyk, Gliwice; 779 Zenon Zarzecki, Wodzisław; 780 Marek Gąsior, Chorzów; 781 Andrzej Kuśnierz, Racibórz; 782 Daniela Michalak, Toruń; KOT za wytrwałość 288 Tadeusz Sobieszczański, Gdynia; 289 Marian Kotarski, Myszków; 290 Zbigniew Pawlik, Cieszyn; 291 Ryszard Skonieczny, Zory; 292 Jarosław Szerszeń, Gliwice; 293 Halina Kłos, Szczecin, 294 Roman Cieślak, Szczecin; 295 Krzysztof Michalski, Bydgoszcz; 296 Leszek Szulc, Tychy; 297 Wiesław Kondratowicz, Zgierz; 298 Władysław Stawiarczyk, Gliwice; 299 Andrzej Likos, Radlin; 300 Piotr Kalinowski, Gliwice; 301 Ryszard Cieślik, Sosnowiec; 302 Małgorzata Radomska 3x Gliwice; 303 Stanisław Radomski 5x Gliwice; 304 Adolf Gwoździk, Rydułtowy; 305 Zenon Zarzecki, Wodzisław; Szlakiem zamków w Polsce - srebrna: 267 Roman Cieślak, Szczecin; 268 Jan Paradysz, Przemyśl; 269 Kazimierz Sobański, Łódź; 270 Radosław Literski, Czersk; 271 Leszek Szulc, Tychy; 272 Waldemar Staśko, Chorzów; Szlakiem zamków w Polsce - złota:  85 Stanisław Strojny, Gdańsk; 86 Ryszard Kapczyński, Bytom; 87 Henryk Szmagaj, Bielsko Biała; 88 Ryszard Cieślik, Sosnowiec; 89 Stefan Mazgaj, Tychy; Mały rajd kolarski dookoła Polski: 515 Ewaryst Szyszkowski sr, Szczecin; 516 Witold Fiączyk, Radomsko; 517 Stanisław Walendzik, Czarne; 518 Zbigniew Oliwa, Kłodzko; 519 Jerzy Sikorski, Przyrów; 520 Adam Sikorski, Przyrów; 521 Bogumił Trejtowicz, Przyrów; 522 Zbigniew Machura, Lelów; 523 Andrzej Humaniuk, Jastrzębie Zdrój; 524 Marek Gąsior, Chorzów; 525 Marian Czernow, Katowice; 526 Janusz Dobrowolski, Chorzów Batory; Duży rajd kolarski dookoła Polski  406 Ryszard Gerszewski, Kościerzyna, 407 Małgorzata Gerszewska, Kościerzyna, 408 Elżbieta Zawadzińska, Kościerzyna; 409 Piotr Bojas, Gdańsk; 410 Barbara Wasilewska, Poznań; 411 Zdzisław Majerczyk, Katowice; 412 Mirosław Gebler, Katowice; 413 Stefan Mazgaj, Tychy; 414 Piotr Wasilewski, Poznań; 415 Jacek Adamczyk, 416 Adam Adamczyk, 417 Jan Adamczyk - wszyscy Ornontowice, woj. śląskie; 418 Damian Popiołkiewicz, Kamieniec; 419 Agnieszka Popiołkiewicz, Kamieniec; 420 Urszula Ebertowska, Kościerzyna; 421 Stanisław Ebertowski, Kościerzyna; 422 Dorota Kamińska, Kościerzyna; 423 Tadeusz Wendt, Liniewo; 424 Kazimiera Wolicka, Gdynia; 425 Bogdan Wolicki, Gdynia; 426 Andrzej Kopiec, Tychy; 427 Mariusz Kuchta, Dąbrowa Górnicza; 428 Jerzy Banaszkiewicz, Katowice; 429 Beata Tomaszewska, Bytom ; Szlakiem Wlk. Wojny 1409-1411: 317 Bernard Milewski, Płock; 318 Ewaryst Szyszkowski sr, Szczecin; 319 Tomasz Hyży, Szczecin; 320 Krzysztof Hyży, Szczecin; 321 Halina Kłos, Szczecin; 322 Wiesław Kostrzewa, Szczecin.

Informujemy też, że w pierwszym roku istnienia KOT w stopniu dużym brązowym referat katowicki przyznał 32 odznaki, a częstochowski 24 odznaki tego stopnia.

 

w 2007 r. CRW przyznał: KOT duży złoty  707 Marzena Kasińska, Gdynia, 708 Grażyna Zakrzewska, Gdynia, 709 Tomasz Gzik, Gdynia, 710 Małgorzata Gerszewska, Kościerzyna, 711 Ryszard Gerszewski, Kościerzyna, 712 Krzysztof Hyży, Szczecin, 713 Władysław Pachowicz, Gorzów Wlkp., 714 Zygmunt Frąckowiak, Szczecin, 715 Stanisław Madej, Szczecin, 716 Bogumił Michalak, Toruń, 717 Kazimierz Strączewski, Radom, 718 Marcin Przepióra, 719 Bartosz Przepióra, 720 Alicja Przepióra, 721 Jerzy Przepióra, 722 Elżbieta Przepióra, 723 Wojciech Przepióra - wszyscy Kołobrzeg, 724 Stanisław Stachowiak, Piła; 725 Edward Żabski, Popielów; 726 Zbigniew Mańka, Bielsko Biała; 727 Andrzej Humaniuk, Jastrzębie Zdrój; 728 Józef Smolakowski, Leżnica; 729 Kazimierz Sobański, Łódź, 730 Anna Bąk, Łódź, 731 Agnieszka Witek, Myszków; 732 Edward Radke, Włoszakowice; 733 Eleonora Klose, Zabrze; 734 Irena Swoboda, Zabrze; 735 Zofia Sempruch, Bytom; 736 Antoni Azgier, Krotoszyn;  737 Ewaryst Szyszkowski 5x Szczecin; 738 Adam Kozłowski, Kościan; 739 Hanna Szostkowska, Szczecin, 740 Barbara Mańkowska 4x Szczecin, 741 Renata Gojowy, Jastrzębie Zdrój; 742 Alojzy Trzebiatowski, Szczecin; 743 Radosław Literski, Czersk; 744 Ryszard Głowacki, Radlin; 745 Bogdan Tytko, Czernica; 746 Andrzej P. Rygulski, Łaziska Górne; 747 Waldemar Herbiński, Wojkowice; 748 Kazimierz Menżyk, Wodzisław Śląski; 749 Ewa Poleska, Szczecin; 750 Ryszard Poleski, Szczecin; 751 Zenon Nowak, Szczecin; KOT za wytrwałość: 272 Anna Korenkiewicz, Szczecin, 273 Kazimierz Matuszak, Szczecin, 274 Mieczysław Łabęcki, Szczecin, 275 Wiesław Lipecki, Myszków; 276 Piotr Holisz, Cieszyn; 277 Maria Holisz, Cieszyn, 278 Roman Nakoneczny, Szczecin; 279 Ryszard Kapczyński, Bytom;  280 Waldemar Paturej, Ruda Śl.; 281 Henryk Szmagaj, Szczecin; 282 Wiesław Leja, Ozimek, 283 Tadeusz Pużak, Schodnia; 284 Bogdan Tytko, Czernica; 285 Zbigniew Wojciechowski, Tychy; 286 Stanisław Budziszewski, Szczecin; 287 Henryk Marciniak, Szczecin 5x; Szlakiem zamków w Polsce - srebrna: 252 Marzena Kasińska, Gdynia, 253 Grażyna Zakrzewska, Gdynia, 254 Tomasz Gzik, Gdynia, 255 Krzysztof Hyży, Szczecin, 256 Wiesław Kostrzewa, Szczecin, 257 Adam Ruclak, Szczecin; 258 Jan Krawczyk, Łódź; 259 Wiesław Lipecki, Myszków; 260 Danuta Roszak, Głuchołazy; 261 Zbigniew Machura, Lelów; 262 Renata Gojowy, Jastrzębie Zdrój;263 Tadeusz Piekarz, Bytom; 264 Bogdan Tytko, Czernica; 265 Andrzej Kopic, Ruda Śląska; 266 Alojzy Trzebiatowski, Szczecin; Szlakiem zamków w Polsce - złota: 84 Karol Wacławczyk, Zabełków; Mały rajd kolarski dP: 501 Marian Banaś, Jastrzębie Zdrój; 502 Adam Czyż, Katowice, 503 Janusz Dobrowolski, Chorzów Batory, 504 Marek Gąsior, Chorzów;  505 Ryszard Krupa, Siemianowice Śl.; 506 Robert Kolbuch, Sobiałkowo; 507 Andrzej Humaniuk, Jastrzębie Zdrój; 508 Łukasz Juraszczyk, Wodzisław Śląski; 509 Bogdan Tytko, Czernica; 510 Ryszard Głowacki, Radlin; 511 Zenon Zarzecki, Wodzisław Śl.; 512 Elżbieta Krupa, Siemianowice Śląskie; 513 Andrzej Humaniuk, Jastrzębie Zdrój; 514 Henryk Marciniak 19-ty raz, Szczecin; Duży rajd kolarski dP: 395 Jan Imiłkowski, Szczecin, 396 Jerzy Guzek, Krosno, 397 Łukasz Loś, Krosno, 398 Szymon Piekarski, Krosno, 399 Anna Bąk, Łódź; 400 Kazimierz Sobański, Łódź; 401 Stanisław Budziszewski, Szczecin; 402 Michał Raczyński, Nysa; 403 Barbara Mańkowska, Szczecin; 404 Krzysztof Hyży, Szczecin; 405 Danuta Roszak, Głuchołazy; Szlakiem Wlk. Wojny 1409-1411: 306 Kazimierz Sobański, Łódź; 307 Anna Bąk, Łódź; 308 Klaudia Pełka, Nowa Sól; 309 Anna Królak, Luboń, 310 Grzegorz Andrzejewski, Luboń, 311 Joanna Błaszczyk, Poznań, 312 Zbigniew Czekała, Luboń, 313 Tomasz Gramza, Luboń, 314 Andrzej Drgas, 315 Maria Drgas i 316 Adrianna Drgas - wszyscy Luboń.

 

W 2006 roku centralny referat przyznał następujące odznaki: KOT duży złoty: 672 Jerzy Szczęsny, Wąbrzeźno; 673 Teresa Knasiak, Szczecin; 674 Jerzy Jurszo, Szczecin; 675 Romana Turkiewicz, Szczecin; 676 Adam Kawka, Szczecin; 677 Zdzisław Halamas, Szczytno; 678 Wojciech Nowak, Radom; 679 Romuald Królak, Poznań; 680 Gertruda Biechowiak, Poznań; 681 Lucyna Oskarbska, Gdańsk; 682 Bogusław Monczyński, Kalisz; 683 Grzegorz Witek, Myszków; 684 Maciej Maśliński, Ostrów Wielkopolski; 685 Wojciech Nowotniak, Szczecin; 686 Jan Kmieciak, Szczecin; 687 Kazimierz Mańkowski, Szczecin 6x; 688 Witold Fiączyk, Radomsko 2x; 689 Władysław Stawiarczyk, Gliwice 3x; 690 Tomasz Małek, Zory; 691 Jan Garncarz, Myszków; 692 Bogusław Gojowy, Jastrzębie Zdrój; 693 Zbigniew Yang, Szczecin; 694 Krystyna Woźna, Szczecin; 695 Jerzy Grochowski, Paprotnia; 696 Ryszard Wilkoszewski, Ozimek; 697 Ewa Głuszek-Borkowska, Głuchołazy; 698 Ewa Waleria Grubiak-Raczyńska, Nysa; 699 Piotr Słanina, Czyżowice; 700 Adolf Gwoździk, Rydułtowy; 701 Adam Tatarczyk, Rybnik; 702 Andrzej Kopiec, Ruda Śląska; 703 Zenon Kaszowicz, Katowice; 704 Beata Tomaszewska, Bytom; 705 Andrzej Włodarczyk, Wodzisław Śląski; 706 Wiesław Brożek, Gliwice.  KOT za wytrwałość: 250 Andrzej Fryński, Warszawa; 251 Ewaryst Szyszkowski, Szczecin; 252 Sławomir Madej, Szczecin; 253 Tomasz Liśkiewicz, Pruszcz Gdański; 254 Jan Geresz, Żywiec; 255 Kazimierz Mańkowski, Szczecin; 256 Witold Fiączyk, Radomsko; 257 Jacek Turoń, Myszków; 258 Roman Garncarz, Myszków; 259 Ewald Bereska, Tychy; 260 Bogusław Jankowski, Radomsko; 261 Grzegorz Witek, Myszków; 262 Waldemar Buganik, Lwówek Śląski; 263 Krzysztof Picheta, Myszków; 264 Marcin Konopka, Myszków; 265 Paweł Garncarz, Myszków; 266 Roman Cegłowski, Bydgoszcz; 267 Ryszard Wąsik, Głuchołazy; 268 Józef Grzegocki, Głuchołazy; 269 Zofia Nycz, Chełm; 270 Witold Kliza, Chełm; 271 Zenon Kaszowicz, Katowice. Szlakiem zamków w Polsce - srebrna: 240 Tomasz Hyży, Szczecin; 241 Jarosław Głowacki, Siedlce; 242 Wojciech Serej, Miedzna; 243 Gerard Kaczmarczyk, Siemianowice Śl.; 244 Konrad Błaszczyk, Piekary; 245 Mieczysław Bożek, Katowice; 246 Andrzej Kuc, Siemianowice Śl.; 247 Michał Wala, Katowice; 248 Leonard Wala, Katowice; 249 Roman Garncarz, Myszków; 250 Bogusław Gojowy, Jastrzębie Zdrój; 251 Janusz Przybylski, Katowice.  Szlakiem zamków w Polsce - złota: 80 Michał Wala, Katowice; 81 Jarosław Szerszeń, Gliwice; 82 Władysław Stawiarczyk, Gliwice; 83 Marian Kotarski, Myszków.  Mały rajd kolarski dP: 485 Barbara Kurek, Szczecin; 486 Jan Kurek, Szczecin; 487 Henryk Marciniak, Szczecin XVIII x; 488 Mieczysław Bożek, Katowice; 489 Leonard Wala, Katowice; 490 Michał Wala, Katowice; 491 Konrad Błaszczyk, Piekary; 492 Gerard Kaczmarczyk, Siemianowice Śl.; 493 Andrzej Kuc, Siemianowice Śl.; 494 Edward Żabski, Popielów; 495 Lucjan Ślęzak, Częstochowa; 496 Halina Kurek, Częstochowa; 497 Marian Stokowiec, Zory; 498 Renata i 499 Bogusław Gojowy, Jastrzębie Zdrój; 500 Grzegorz Grudzień, Katowice; Duży rajd kolarski dP 381 Sławomir Madej, Szczecin; 382 Jerzy Walnik, Dąbrowa Górnicza; 383 Grzegorz Walnik, Dąbrowa Górnicza;384 Edward Żabski, Popielów; 385 Romuald Królak, Poznań; 386 Krzysztof Stanek, Bukowno; 387 Krzysztof Chojnowski, Włocławek; 388 Wojciech Chojnowski, Włocławek; 389 Danuta Chojnowska, Włocławek; 390 Janusz Pucek, Toruń; 391 Wiesław Bornecki, Gorzów Wlkp.; 392 Stefan Mazgaj, Tychy; 393 Waldemar Burchardt, Zabrze; 394 Jerzy Mielczarek, Knurów; Szlakiem Wlk. Wojny 1409-1411: 297 Maciej Kubiak, Warszawa; 298 Kazimierz Kubiak, Warszawa; 299 Ryszard Skonieczny, Zory; 300 Józefa Gabriela Stokowiec, Żory; 301 Marian Stokowiec, Żory; 302 Daniela Pasanow, Żory; 303 Tomasz Małek, Żory; 304 Jolanta Kaczmarczyk, Żory; 305 Marian Niewiński, Leszczyny.

 

W 2005 roku centralny referat przyznał następujące odznaki: KOT duży złoty 642 Zbigniew Maślanka, Czechowice Dziedzice; 643 Anna Korenkiewicz, Szczecin; 644 Agnieszka Jaszczyk, Kielce; 645 Ryszard Skonieczny, Żory; 646 Tomasz Majcherczyk, Łódź; 647 Wiesław Jaskulski, Inowrocław; 648 Łukasz Szybowski, Szczecin; 649 Roman Nakoneczny, Szczecin; 650 Tomasz Hyży, Szczecin; 651 Jarosław Szerszeń 2x, Gliwice; 652 Władysław Stawiarczyk 2x, Gliwice; 653 Arkadiusz Skrzypek, Grudziądz; 654 Kazimierz Jaworski, Grudziądz; 655 Roksana Jaworska, Grudziądz; 656 Waldemar Dynowski, Tarnów; 657 Jarosław Rezmer, Grudziądz; 658 Joanna Rezmer, Grudziądz; 659 Wiesława Kil, Poznań; 660 Jolanta Swiderska, Poznań; 661 Jerzy Skrzypczak, Rawicz; 662 Grzegorz Oskarbski, Gdańsk; 663 Wiesław Kostrzewa, Szczecin; 664 Izabela Formella, Gdynia; 665 Jerzy Formella, Gdynia; 666 Stanisław Materzok, Rybnik; 667 Antoni Warmuła, Rybnik; 668 Zenon Zarzecki, Wodzisław Śl.; 669 Andrzej Styrnol, Rybnik; 670 Andrzej Stypa, Ruda Śląska; 671 Daiusz Piguła, Wodzisław Sląski; KOT za wytrwałość 227 Stanisław Bajda, Tychy; 228 Jarosław Korenkiewicz, Szczecin; 229 Andrzej Jopek, Szczecin; 230 Marta Jopek, Szczecin; 231 Gromanowski Mariusz, Poznań; 232 Marek Szymczakowski, Kielce; 233 Dariusz Nowacki, Ostrów Wlkp.; 234 Ryszard Wiliński, Łódź; 235 Antoni Fudali, Gubin; 236 Waldemar Dynowski, Tarnów; 237 Regina Rusiewicz, Krosno Odrz.; 238 Bogusław Rusiewicz, Krosno Odrz.; 239 Jarosław Rezmer, Grudziądz; 240 Mariusz Hefczyc, Głuchołazy; 241 Felicjan Mierzwa, Siemianowice Śląskie; 242 Bogusław Mierzwa, Siemianowice Śląskie; 243 Stefan Fiedler, Siemianowice; 244 Andrzej Czopka, Katowice; 245 Kazimierz Mańkowski, Szczecin; 246 Barbara Mańkowska, Szczecin; 247 Aleksander Fabisz, Gdańsk; 248 Andrzej Błaszczyk, Wodzisław Śl.; 249 Adolf Gwoździk, Rydułtowy; Szlakiem zamków w Polsce - srebrna 228 Janusz Hałdys, Mieszkowice; 229 Kazimierz Matuszak, Szczecin; 230 Grzegorz Urbaniak, Tarnobrzeg; 231 Grzegorz Oskarbski, Gdańsk; 232 Lucyna Oskarbska, Gdańsk; 233 Kazimierz Jaworski, 234 Elżbieta Jaworska, 235 Romulad Jaworski i 236 Roksana Jaworska - wszyscy Grudziądz; 237 Waldemar Paturej, Ruda Śląska; 238 Eleonora Klose, Zabrze; 239 Irena Swoboda, Zabrze; Szlakiem zamków w Polsce - złota 78 Agnieszka Jaszczyk, Kielce; 79 Andrzej Humaniuk, Jastrzębie Zdrój; mały rajd kolarski dP 480 Bernard Milewski, Płock; 481 Danuta Roszak, Głuchołazy; 482 Andrzej Humaniuk, Jastrzębie Zdrój; 483 Ryszard Cieślik, Sosnowiec; 484 Janusz Przybylski, Katowice; duży rajd kolarski dP 360 Waldemar Bednarek, Świnoujście; 361 Danuta Kołakowska, Szczecin; 362 Stanisław Milewski, Szczecin; 363 Klaudia Pełka, Nowa Sól; 364 Ewaryst Szyszkowski jr, Szczecin; 365 Ewaryst Szyszkowski sr, Szczecin; 366 Halina Kłos, Szczecin; 367 Henryk Szmagaj, Bielsko Biała; 368 Kazimierz Stachyra, Słupsk; 369 Janusz Drzewiecki, Słupsk; 370 Wojciech Malinowski, Kęsinowo k. Szamotuł; 371 Swiderska Jolanta, Poznań; 372 Wiesława Kil, Poznań; 373 Jerzy Skrzypczak, Rawicz; 374 Ryszard Kornaś, Toruń; 375 Waldemar Dynowski, Tarnów; 376 Grzegorz Urbański, Katowice; 377 Bogdan Tytko, Czernica; 378 Ryszard Głowacki, Radlin; 379 Andrzej Włodarczyk, Wodzisław Śl.; 380 Stanisław Kozyra, Jastrzebie Zdrój; Szlakiem Wielkiej Wojny 1409-1411 nr 292 Zygmunt Kokoszka, Siemianowice Śląskie; 293 Ryszard Kowalski, Łódź; 294 Jacek Adamczyk, 295 Jan Adamczyk i 296 Adam Adamczyk - wszyscy Ornontowice, woj śląskie.

 

 

W 2004 roku centralny referat przyznał następujące odznaki:  KOT duży złoty:  617 Wojciech Patan, Szczecin, 618 Sławomir Madej, Szczecin, 619 Jan Kotusiewicz, Radomsko, 620 Ewaryst Szyszkowski jr, Szczecin, 621 Antoni Fudali, Rybnik, 622 Klaudia Pełka, Lubieszów, 623 Stanisław Milewski, Szczecin, 624 Zygmunt Szmidt, Pabianice, 625 Danuta Roszak, Głuchołazy, 626 Krystian Hueniger, Koszarowice k. Ozimka, 627 Michał Raczyński, Nysa, 628 Joachim Zuber, Niemcy, 629 Piotr Frydrych, Tychy, 630 Michał Tiszbierek, Gliwice, 631 Adolf Gwoździk, Rydułtowy, 632 Małgorzata Radomska, Gliwice, 633 Stanisław Radomski, Gliwice, 634 Ryszard Głowacki, Radlin, 635 Mariusz Bieńkowski, Jastrzębie Zdrój, 636 Barbara Pietryka, Bytom, 637 Piotr Wenefel, Kalisz, 638 Tomasz Kiczak, Tarnów, 639 Jarosław Głowacki, Siedlce, 640 Tadeusz Gonet, Wołczyn, 641 Marian Stokowiec, Żory; KOT za wytrwałość 216 Henryk Marciniak, Szczecin, 217 Edward Ryter, Gogolin, 218 Danuta Kołakowska, Szczecin, 219 Stanisław Milewski, Szczecin, 220 Kazimierz Jankowiak, Włoszakowice, 221 Maria Jankowiak, Włoszakowice, 222 Henryk Sytyk, Opole, 223 Ewa Musiał, Kędzierzyn Koźle, 224 Tadeusz Musiał, Kędzierzyn-Koźle, 225 Stanisław Kwaśnicki, Kędzierzyn-Koźle, 226 Jolanta Rudzka, Kędzierzyn Koźle, 227 Jarosław Głowacki, Siedlce; Szlakiem zamków w Polsce - srebrna 221 Jarosław Szerszeń, Gliwice, 222 Władysław Stawiarczyk, Gliwice, 223 Dariusz Goławski, Chorzów, 224 Mariusz Bieńkowski, Jastrzębie Zdrój, 225 Beata Tomaszewska, Bytom, 226 Piotr Wenefel, Kalisz, 227 Jarosław Głowacki, Siedlce; Szlakiem zamków w Polsce - złota 74 Bogdan Fałek, Koszalin, 75 Henryk Kuczera, Opole, 76 Stanisław Bajda, Tychy, 77 Piotr Frydrych, Tychy ; mały rajd kolarski dP 471 Zdzisław Nowak, Świnoujście, 472 Stefan Mazgaj, Tychy, 473 Wiesław Zawadka, Jastrzębie Zdrój, 474 Stanisław Bajda, Tychy, 475 Piotr Kalinowski, Gliwice, 476 Piotr Frydrych, Tychy, 477 Adolf Gwoździk, Rydułtowy, 478 Grzegorz Urbaniak, Tarnobrzeg, 479 Piotr Caliński, Warszawa;   duży rajd kolarski dP 352 Zdzisław Nowak, Świnoujście, 353 Stanisław Żółciński, Racibórz, 354 Stanisław Bajda, Tychy, 355 Władysław Stawiarczyk, Gliwice, 356 Jarosław Szerszeń, Gliwice, 357 Wiesław Zawadka, Jastrzębie Zdrój, 358 Marek Siewkowski, Tarnowskie Góry, 359 Antoni Woźniak, Gliwice; Szlakiem Wielkiej Wojny 1409-1411 nr 288 Zofia Sempruch, Bytom, 289 Józef Pietrasz, Czerwionka, 290 Barbara Pietryka, Bytom, 291 Stefan Mazgaj, Tychy.

p.t.kol. 1193 Marian Kotarski kier. CRW

 

 

 

 

 

 

Uchwała nr 326/XVII/2012

Zarządu Głównego PTTK z 28 kwietnia 2012 r.

w sprawie zatwierdzenia

tekstów jednolitych regulaminów odznak turystyki kolarskiej

 

Zarząd Główny zatwierdził jednolite teksty następujących Regulaminów odznak turystyki kolarskiej anulując jednocześnie wszystkie poprzednie wersje regulaminów i załączników do nich:

1.      Kolarskiej Odznaki Turystycznej

2.      Odznaki Turystyki Kolarskiej „Szlak Wielkiej Wojny 1409-1411”

3.      Kolarskiej Odznaki Pielgrzymiej

4.      Odznaki Rajdu Kolarskiego „Szlakami zamków w Polsce”

5.      Odznaki „Rajdu kolarskiego PTTK dokoła Polski”

Znowelizowane regulaminy obowiązują od 28 kwietnia 2012 r.

Załącznik do Regulaminu KOT

 

Obiekty krajoznawcze*)**)***)****)*****)******) obowiązujące zdobywających duże stopnie KOT

 

 

1. Arkadia k. Łowicza – park romantyczny z budowlami

2. Augustowski Kanał – zbudowany w latach 1824-1839 zabytek sztuki inżynierskiej

3. Baranów Sandomierski – zamek

4. Binarowa (gm. Biecz) – późnogotycki drewniany kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła

5. Biskupin – rezerwat archeologiczny

6. Blizne (gm. Jasienica Rosielna) – późnogotycki drewniany kościół parafialny

7. Bochnia – kopalnia soli

8. Brzeg – zamek Piastów śląskich

9. Boguszyce k. Rawy Mazowieckiej – drewniany, późnogotycki kościół pw. św. Stanisława, wzniesiony w 1558 r.

10. Bohoniki (gm. Sokółka) - meczet i mizar (cmentarz)

11. Brunary Wyżne (gm. Uście Gorlickie) – drewniana cerkiew pw. św. Michała Archanioła

12. Chełm – popijarski kościół parafialny

13. Chełmno nad Wisłą – średniowieczny układ przestrzenny z murami obronnymi i 17 basztami

14. Chotyniec (gm. Radymno) – drewniana cerkiew Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy

15. Częstochowa – zespół klasztorny paulinów na Jasnej Górze

16. Dębno Podhalańskie – kościół pw. św. Michała Archanioła

17. Duszniki Zdrój – młyn papierniczy

18. Elbląski Kanał

19. Frombork – zespół zabudowań Wzgórza Kopernika

20. Gdańsk – Kościół Mariacki

21. Gdańsk – zabudowa Głównego Miasta

22. Gdańsk – ratusz Głównego Miasta

23. Gdańsk – zespół Wielkiej Zbrojowni

24. Gdańsk – zespół Twierdzy Wisłoujście

25. Gdańsk – pole bitwy na Westerplatte

26. Gdynia – historyczny układ urbanistyczny śródmieścia

27. Gliwice – radiostacja

28. Gniezno – gotycki kościół archikatedralny Wniebowzięcia NMP z pozostałościami budowli romańskiej

29. Gostyń-Głogówko – zespół klasztorny Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri

30. Góra Świętej Anny – komponowany krajobraz kulturowo-przyrodniczy

31. Grunwald – pole bitwy

32. Haczów n. Wisłokiem – drewniany kościół późnogotycki

33. Henryków n. Oławą – pocysterski zespół klasztorny

34. Jarosław n. Sanem – zabytkowy układ urbanistyczny

35. Jawor n. Nysą Szaloną – barokowy, ewangelicki kościół Pokoju, drewniany, konstrukcji szkieletowej

36. Kalwaria Zebrzydowska – zespół kulturowo-krajobrazowy klasztoru i parku pielgrzymkowego

37. Kamień Pomorski – zespół katedralny

38. Katowice – osiedle robotnicze Nikiszowiec

39. Katowice - gmach województwa i Sejmu Śląskiego

40. Kazimierz Dolny n. Wisłą – staromiejski zespół architektoniczny

41. Kielce – pałac biskupów krakowskich (obecnie oddział Muzeum Narodowego)

42. Klępsk (gm. Sulechów, woj. lubuskie) – kościół pw. Nawiedzenia NMP

43. Kołbacz (pow. Gryfin) – zespół poklasztorny cystersów, późniejsza letnia rezydencja książąt pomorskich

44. Kotlina Jeleniogórska – pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej

45. Kozłówka – zespół pałacowo-parkowy

46. Kórnik – zespół zamkowo-parkowy wraz z kościołem parafialnym – nekropolią właścicieli

47. Kraków – zabudowa Wzgórza Wawelskiego

48. Kraków – zabudowa Śródmieścia

49. Kraków – Kościół Mariacki

50. Kraków – Sukiennice

51. Kraków – kościół św. Anny przy ul. św. Anny

52. Kraków – pozostałości obwarowań miejskich

53. Kraków – zespół klasztorny jezuitów z kościołem pw. św. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej

54. Kraków – Collegium Maius (obecnie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego)

55. Kraków – zespól klasztorny augustianów (kościół św. Katarzyny przy ul. Augustiańskiej)

56. Kraków – zespół klasztorny na Bielanach (kobiety wpuszczane są tylko w 12 wyznaczonych dni roku: 7 II, 25 III, w Wielkanoc, Zielone Świątki, Boże Ciało, 19 VI i w niedzielę po św. Romualdzie, 15 VIII, 8 IX, 8 XII oraz w pierwszy dzień Bożego Narodzenia; furta z pieczątką otwarta w godz. 9-11 oraz 15-17)

57. Kraków  Tyniec - zespół opactwa benedyktynów

58. Krasiczyn k. Przemyśla – zamek Krasickich

59. Kruszyniany (gm. Krynki) - meczet i mizar (cmentarz)

60. Krzemionki Opatowskie k. Ostrowca Świętokrzyskiego – rezerwat archeologiczny

61. Krzeszów w Sudetach – zespół opactwa cystersów

62. Kwiatoń (gm. Uście Gorlickie) – drewniana cerkiew pw. św. Paraskiewy

63. Ląd nad Wartą – zespół dawnego opactwa cystersów

64. Legnickie Pole – zespół klasztorny benedyktynów

65. Leżajsk – klasztor bernardynów

66. Lidzbark Warmiński – zespół zamkowy

67. Lipnica Murowana k. Bochni – późnogotycki drewniany kościół cmentarny pw. św. Leonarda

68. Lubiąż nad Odrą – zespół opactwa cystersów

69. Lubiń (pow. Kościan) – zespół opactwa benedyktynów

70. Lublin – kaplica pw. Św. Trójcy na zamku

71. Łańcut – zespół zamkowo-parkowy

72. Łęknica nad Nysą Łużycką – Park Mużakowski

73. Łowicz - bazylika katedralna pw. Wniebowzięcia NMP (dawna Kolegiata Prymasowska)

74. Łódź – wielokulturowy krajobraz miasta przemysłowego (w tym m.in. ul. Piotrkowska, pałac Poznańskiego, Stary Cmentarz)

75. Łysa Góra – przedchrześcijańskie obwałowania kamienne

76. Malbork – zamek krzyżacki

77. Maurzyce k. Łowicza – zbudowany w 1927 r. na rzece Słudwi pierwszy w świecie spawany most drogowy

78. Nieborów k. Łowicza – zespół pałacowy

79. Nysa – zespół kościoła farnego pw. Św. Jakuba Starszego Apostoła i św. Agnieszki Dziewicy i Męczennicy

80. Ostrów Lednicki – ruiny palatium (zamku książęcego z X w.)

81. Oświęcim – Auschwitz-Birkenau niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady

82. Owczary (gm. Sękowa) – drewniana cerkiew Opieki Bogurodzicy

83. Ozimek – żelazny most łańcuchowy na Małej Panwi

84. Paczków – średniowieczny układ urbanistyczny

85. Pelplin – zespół pocystersko-katedralny

86. Powroźnik (gm. Muszyna) – drewniana cerkiew pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła

87. Poznań – (Ostrów Tumski) kościół katedralny pw. św. Piotra i Pawła z pozostałościami kamiennej bazyliki przedromańskiej

88. Poznań – Ratusz Staromiejski (obecnie Muzeum Historii m. Poznania)

89. Poznań – pojezuicki kościół farny św. Stanisława przy ul. Gołębiej

90. Przemyśl – zespół urbanistyczny w obrębie dawnych murów miejskich

91. Pszczyna – pałac (dawny zamek gotycki, obecnie Muzeum Wnętrz)

92. Racławice – teren historycznej Bitwy Racławickiej

93. Radruż (gm. Horyniec Zdrój) – drewniana cerkiew pw. św. Paraskiewy

94. Radzyń Chełmiński – zamek krzyżacki

95. Rydzyna – założenie rezydencjalno-urbanistyczne

96. Sandomierz – zabudowa Starego Miasta

97. Sandomierz – kościół pw. św. Jakuba z klasztorem dominikanów

98. Sękowa k. Gorlic – późnogotycki drewniany kościół parafialny

99. Smolnik (gm. Lutowiska) – drewniana cerkiew pw. św. Michała Archanioła

100. Srebrna Góra – twierdza srebrnogórska

101. Stargard – kościół pw. NMP Królowej Świata

102. Stargard – średniowieczne mury obronne miasta

103. Strzegom - kościół pw. św. św. Ap. Piotra i Pawła

104. Strzelno k. Inowrocławia – zespół klasztorny norbertanek

105. Sulejów Podklasztorze – zespół opactwa cystersów

106. Świdnica – barokowy, ewangelicki kościół Pokoju, konstrukcji szkieletowej

107. Świdnica – katedra pw. Męczenników św. Stanisława Bp. i św. Wacława

108. Święty Krzyż – pobenedyktyński zespół klasztorny

109. Tarnowskie Góry – Sztolnia Czarnego Pstrąga

110. Tarnowskie Góry – podziemia zabytkowej kopalni rud srebronośnych 

111. Toruń – zabudowa Starego i Nowego Miasta

112. Toruń – Ratusz Staromiejski

113. Toruń – kamienica pod Gwiazdą (obecnie Muzeum Okręgowe)

114. Toruń – bazylika pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty

115. Toruń – kościół pw. św. Jakuba

116. Toruń – kościół pw. NMP

117. Trzebnica – zespół klasztorny cystersek

118. Turzańsk (gm. Komańcza) – drewniana cerkiew pw. św. Michała Archanioła

119. Ujazd k. Opatowa – zamek Krzyżtopór

120. Warszawa – Stare Miasto

121. Warszawa – zespół pałacowo-parkowy Łazienki

122. Warszawa – zespół pałacowo-parkowy Wilanów

123. Warszawa – zespół stacji filtrów Williama Lindleya

124. Warszawa – zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach

125. Wąchock – zespół opactwa cystersów

126. Wiśnicz Nowy – późnogotycki zespół zamkowy (obecnie muzeum)

127. Wieliczka – kopalnia soli

128. Wrocław – katedra pw. św. Jana Chrzciciela

129. Wrocław – Ratusz Staromiejski

130. Wrocław – Hala Stulecia (Hala Ludowa)

131. Wrocław – zespół zabudowy Ostrowa Tumskiego i Wyspy Piaskowej

132. Zamość – zespół zabudowy miasta w granicach dawnej twierdzy

133. Zamość – XVI-wieczny zespół kolegiacki

134. Żagań – poaugustiański zespół klasztorny

135. Żagań - zespół pałacowy

136. Żyrardów – XIX-wieczna Osada Fabryczna.


 

=====
 

 *) - wykaz uzupełniono 5 XII 2012 r. zgodnie z paragrafem 7 pkt 6 Regulaminu KOT z dnia 28 IV 2012 r. o obiekty uznane w listopadzie i grudniu 2012 r. przez Prezydenta RP za pomniki historii;

**) - wykaz uzupełniono 1 VII 2013 r. zgodnie z paragrafem 7 pkt 6 Regul. KOT z dn. 28 IV 2012 r. o 8 drewnianych cerkwi w woj. małopolskim i podkarpackim wpisanych przez UNESCO na Listę światowego dziedzictwa kultury;

***) - wykaz uzupełniono 15 VII 2014 r. dodając Pelplin wpisany na mocy Rozporządzenia Prezydenta RP z dn. 23 IV 2014 r. na listę pomników historii;

****) - uzupełniono 19 VIII 2014 r. dodając Kołbacz i warszawskie Powązki wpisane na mocy Rozporządz. Prezydenta RP z 3 lipca 2014 r.

*****) - uzupełniono dodając Łódź  wpisaną na listę pomników historii 17 lutego 2015 r. oraz Gdynię - śródmieście ujętą zgodnie z Rozporządzeniem Prezydenta RP z 23 lutego 2015 r.

******) - Dopisano pomniki historii w Gliwicach, Klępsku, Ozimku, Rydzynie, Świętym Krzyżu, Łysej Górze i Tyńcu mianowane w marcu 2017 r. rozporządzeniem Prezydenta RP.