KRONIKARSTWO

Turystyczna i krajoznawcza działalność Klubu na bieżąco jest dokumentowana zarówno w periodyku "W naszym klubie" jak i w kronice. W latach 1978-2013 wypełniliśmy zdjęciami, mapkami, a przede wszystkim zapiskami, 13 grubych tomów kroniki. W księgach z pierwszych lat dominują zdjęcia czarno-białe; kroniki z lat kończących XX wiek są wielokolorowe, gdyż potaniała i spowszedniała fotografia barwna. Nowoczesna technika pozwala zapisywać epizody z życia Klubu także na płytach CD (jedna z nich, wydana staraniem Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego  w Myszkowie w ramach "Panoramy polskich miast" rozpowszechnianej na targach Expo'2000 w Hanowerze zawiera zdjęcie naszych cyklistów na tle zamku w Mirowie) oraz w internetowej sieci komputerowej.  Aktualnie zapisujemy 14-ty tom klubowej kroniki.

Na zdjęciu (wyk. 27 I 2011) nad kronikami zasiedli p.t.kol. S. Struski, P. Szkop, M. Konopka (przygotowujący się do zdobycia Odznaki Fotografa Krajoznawcy), K. Picheta i R. Konopka oraz M. Kotarski.

Historia Klubu i jego bieżąca działalność pokazywana jest także w kilku gablotach, w świetlicy klubowej, w hollu biurowca Myszkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej,  przed wejściem do krytej pływalni MOSiR (na zdjęciu powyżej) oraz w sklepie rowerowym przy ul. Kościuszki 127 w Myszkowie.  W czwartym  kwartale   2001 r. zdjęcia, wycinki prasowe i upominki z rajdów klubowych prezentowane były na wystawce w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Myszkowie.

I MIEJSCE W KONKURSIE

6 lutego 2014 r. ogłoszono wyniki VIII edycji konkursu Z historii i tradycji turystyki oraz krajoznawstwa w Polsce. Pierwszą nagrodę za pracę „Podstawy prawne i zasady organizacyjne PTTK na przykładzie Klubu Osiedlowego PTTK M-2 w Myszkowie” otrzymała Agnieszka WOJTASIK. Wartością wyjątkową tej pracy jest jej układ, bardzo czytelny podział na rozdziały, które poza informacjami ogólnymi przedstawiają bogatą działalność Klubu „M-2” – czytamy w piśmie prezesa ZG PTTK Romana Bargieła i przewodniczącego Komisji Historii i Tradycji ZG PTTK Edwarda Wieczorka.

Działalność dokumentacyjna kilkakrotnie była oceniana w konkursach:

Skąd się zdrowie bierze?

Z jazdy na rowerze!

Natomiast na pytanie, skąd się biorą zdjęcia w kronice odpowiedzi udziela Marcin Konopka, autor obydwu fotografii

Komplet kronik fotograficzno-opisowych Klubu Osiedlowego PTTK "M-2" w Myszkowie z lat 1978 - 2011.