Regulamin XL konkursu o miano

najaktywniejszego  turysty Klubu PTTK

„M – 2”  w 2017 roku

W konkursie mogą uczestniczyć myszkowianie, członkowie Klubu „M-2”, a nagrodę mogą otrzymać tylko ci, którzy najpóźniej w przeddzień podliczenia punktacji konkursowej opłacili obowiązujące na dany rok składki członkowskie PTTK. Dokumentację zdobytych odznak należy udostępnić w ciągu miesiąca od ich zweryfikowania. W konkursie nagradza się trzech najlepszych. Jeśli kondycja finansowa klubu pozwoli, nagrody i upominki mogą otrzymać także turyści zajmujący nieco dalsze miejsca w klasyfikacji konkursowej. Celem konkursu jest zachęcenie przede wszystkim dzieci i młodzieży do aktywnego wypoczynku, połączonego z krajoznawstwem. Podliczenie wyników konkursu odbywa się z udziałem zainteresowanych w pierwszy czwartek listopada 2017 r. w godz. 18,00 - 19,00.

O zajętym miejscu decyduje suma punktów uzyskanych na podstawie poniższej tabeli, za działania podjęte w okresie od 4 listopada 2016 roku do 2 listopada 2017 r. włącznie. Informacja o zdobytych odznakach musi być przekazana kierownikowi jury konkursowego [lub prezesowi klubu] w ciągu miesiąca od daty weryfikacji, nie później niż na tydzień przed pierwszym czwartkiem listopada.

Prócz tradycyjnego konkursu w 2017 r. rozegramy konkurs młodzieżowy dla turystów urodzonych w roku 1990 i później, w którym oceniać będziemy uczestnictwo w wycieczkach klubowych i organizowanie wycieczek klubowych w okresie od 1 stycznia do 31 października. W tej kategorii zwycięzca otrzyma PUCHAR; w przypadku równej ilości punktów "młodzieżowych" o zwycięstwie zadecyduje wyższe miejsce w klasyfikacji XL konkursu. Szczegóły w styczniowym periodyku klubowym WNK. Regulamin drukujemy poniżej:

G. Witek i p. Urszula Jędrusińska

PUNKTACJA KONKURSOWA:

20 pkt.

składki członkowskie PTTK opłacone za 2017 r.

j.w. za rok poprzedni

10 pkt.

posiadanie karty rowerowej albo prawa jazdy

25 pkt.

udział w zebraniu sprawozdawczym w 2016 r.

udział w klubowym obozie wędrownym [min. 6 dni w trasie]

10 pkt.

udział w wycieczce klubowej (wyjazd i powrót z grupą)

zorganizowanie wycieczki klubowej dla minimum 5 uczestników

15 pkt.

udział w biwaku klubowym

ukończenie szkolenia organizacyjnego

10 pkt.

posiadanie uprawnień kadry turystycznej [p.t.kol.,  p.t.pieszej , motor., znakarz, organizator turystyki itp.]

30 pkt.

udział w rajdzie [zlocie] zorganizowanym przez Klub "M-2" ujętym w Kalendarzu imprez KTKol. ZG PTTK

5 pkt.

prowadzenie konkursu na mecie rajdu bądź zlotu klubowego

10 pkt.

praca społecznie użyteczna na rzecz Klubu przeprowadzona bezpłatnie  [sprzątanie, malowanie ścian, naprawa sprzętu itp.]

5 pkt.

zdobycie odznaki turystycznej lub krajoznawczej - jednostopniowej bądź popularnej

10 pkt.

j.w. małej brązowej lub I stopnia

15 pkt.

j.w. małej srebrnej lub II stopnia

20 pkt.

j.w. małej złotej lub III stopnia

25 pkt.

j.w. dużej br., Szl. W. Wojny 1409-1411, Wiślana TR, br. „Zamki”; rajd d. województwa

j.w. dużej sr., sr. „Zamki", mały rajd dookoła Polski,

40 pkt.

j.w. dużej zł., KOT z/w, duży rajd d. Polski,  zł. "Zamki"

minus 5 pkt. odłączenie się od grupy bez wiedzy kierownika wycieczki
minus 1-20 p. rażące naruszenie Karty Turysty; niesubordynacja na wycieczce
minus 5 pkt. zrezygnowanie z części trasy wycieczki klubowej
minus 10 nieprzybycie kierownika wycieczki na start (bez znalezienia zastępstwa)

Prezes Zarządu Klubu PTTK "M-2" w Myszkowie

dr Marian KOT-Kotarski

Puchary Burmistrza Myszkowa dla najaktywniejszych turystów Klubu "M-2" w 2010 r.

Regulamin II konkursu o miano Młodzieżowego turysty klubu M-2 w 2017 r.

1. uczestnikami konkursu są członkowie klubu M-2 mający opłacone na bieżący rok składki członkowskie PTTK;
  2. aktywność turystyczna jest oceniana wobec członków klubu urodzonych w 1990 r. lub później;
  3. uczestnictwo w II konkursie „młodzieżowym” nie wyklucza udziału w XL konkursie o miano Turysty Roku 2017;
  4. w przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje lokata uzyskana w XXXIX konkursie;
  5. udział w konkursie nie wymaga wcześniejszego zgłoszenia;
  6. konkurs trwa od 1 stycznia do 31 października 2017 r.;
  7. zwycięzca konkursu otrzyma puchar;

8. punktację konkursową zawiera tabela:

a/ udział w wycieczce i rajdzie, podobnie jak zorganizowanie wycieczki, wynika z adnotacji na karcie wycieczki;

b/ uczestnictwo w spotkaniu klubowym dokumentowane jest na bieżąco w Książce pracy klubu;

1. interpretacja regulaminu przysługuje prezesowi klubu

Zadanie

Punkty

Udział w wycieczce klubowej

2

Zorganizowanie wycieczki klubowej

3

Udział w rajdzie zorganizowanym przez Klub

4

Udział w czwartkowym spotkaniu klubowym

1

W przeprowadzonym po raz pierwszy konkursie o miano młodzieżowego turysty klubu w 2016 r. zwyciężył Paweł SZKOP, na II m. uplasował się Łukasz Kortas, III m. zajął Sławomir Struski.

Zwycięzcy XXXIX konkursu w 2016 r.

I m. Ryszard KONOPKA - 2128 pkt.

II m. Andrzej ZYSIAK - 1475 pkt.

III m. Marek Dzidowski - 1243 pkt.

IV m. Jan IMIEŁOWSKI - 1044 pkt.

V m. Zbigniew Czarnecki - 898 pkt.

VI m. Paweł Szkop - 504 pkt.

VII m. Wojciech Wójcik - 432 pkt.

VIII m. Łukasz Kortas - 375 pkt.

IX m. Sławomir Struski - 233 pkt.

X m. Ireneusz Domagała - 232 pkt.